کمیسیون کشاورزی و آب

مجموعه ای از فعالین اقتصادی حوزه های کشاورزی، متشکل از انجمن های اقتصادی که به منظور ایجاد تعامل وسیع و شناسایی مسائل و مشکلات این حوزه اقتصادی گرد هم جمع آمده اند و با تجمیع آرای فعالان اقتصادی و رایزنی با ارگانهای حاکمیتی زیر نظر اختیارات قانونی اتاق بازرگانی در راستای بهبود و رونق حوزه کشاورزی قدم بر می‌دارند.  همچنین پایش، ارزیابی و پیگیری مسائل و چالش های مدیریت آب و محیط زیست و تلاش برای تحقق رویکرد اقتصاد سبز در برنامه های توسعه ای و شناسایی و تلاش برای رفع عوامل موثر بر محیط های کسب و کار ناشی از بحران های کمی و کیفی منابع آب از طریق همکاری با مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران و انعکاس نتایج به مسئولین ذیربط و اقدام در جهت اجرایی شدن نتایج این پژوهش ها و بررسی با توجه به حداکثر امکانات و ظرفیت ها ، از موضوعات قابل بررسی در این کمیسیون می باشد.

رئیس

دبیر

 آقای محمدصادق حمیدیان
خانم مریم بوستانی

کمیسیون معدن و صنایع معدنی

اتاق بازرگانی فارس، مجموعه ای از فعالین اقتصادی حوزه معدن، متشکل از انجمنهای اقتصادی، تشکل ها و اتحادیه های عمده بخش خصوصی استان است؛ که به منظور ایجاد فضای هم افزایی و تعامل میان سرمایه گذاران و فعالان معدنی با متولیان، تصمیم گیران و تصدی گران این عرصه و همچنین ارائه مشاوره و تصمیم سازی برای دست اندرکاران و شناسایی مسائل و مشکلات بخش معدن گرد هم جمع آمده و در راستای بهبود و رونق آن قدم بر می دارند. حجم بالای سرمایه گذاری در حوزه معادن حساسیت آن را به قوانین و مقررات بالا برده است. لذا استفاده ی صحیح از ظرفیت معادن می تواند گامی در جهت ایجاد توسعه ی پایدار و اشتغال باشد.

رئیس

دبیر

آقای ابراهیم غلامزاده

خانم نجمه ایزدی

کمیسیون انرژی،محیط زیست،صنایع پالایشی و پتروشیمی

با توجه به اینکه از بنیادی ترین و استراتژیک ترین بخش های یک کشور بخش انرژی است  و با توجه به اینکه این بخش با مقوله های مهمی همچون انحصار، دولت، امنیت و … در رابطه تنگانگ قرار دارد و اظهار نظر در این زمینه دانش فنی و دانش اقتصاد انرژی بسیار بالایی را نیاز دارد، ازین رو با حضور کارشناسان خبره و نخبه انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی کمیسیون مذکور تشکیل شده است و وظیفه اصلی بررسی دقیق محیط کسب وکار گسترده انرژی و اظهار نظر در این موارد، بر عهده این کمیسیون می باشد. از الزامات این کمیسیون ایجاد ارتباط با متولیان انرژی می باشد که در این راستا با دعوت از صاحبنظران انرژی، مقامات دولتی و شرکتهای دانش بنیان در جلسات کمیسیون، در پی رفع موانع مهم و کلیدی در کسب و کار حوزه انرژی می باشد.

رئیس

دبیر

آقای نادر طیبی

خانم پریسا ایزدفر

کمیسیون پایش قوانین و مقررات ،رقابت ، خصوصی سازی و سلامت اداری

بر اساس محتوای فعالیت، به  شناسایی گلوگاه های ایجاد انحصار در فضای کسب و کار، کمک به رفع موانع رقابت از طریق ارائه سیستم های پیشنهادی ارتقاء و بهبود قوانین ، مقررات ، آئین نامه ها و دستورالعمل ها ، شناسایی آسیب های خصوصی سازی و ارائه بسته های مشورتی به قانون گذار و مجری خصوصی سازی و همچنین نهادهای نظارتی به منظور رفع نواقص خصوصی سازی، شناسایی مصادیق فساد اداری موجود ، دسته بندی فساد اداری درون دولت و فساد اداری در روابط بین دولت و شهروندان و کمک به رفع گلوگاه های فساد اداری از طریق ارائه برنامه به متولیان می پردازد.

رئیس

دبیر

آقای غلامحسین شعرا

خانم رویا کرمی

کمیسیون صنعت و رونق تولید

اتاق بازرگانی فارس، مجموعه ای از فعالین اقتصادی حوزه های صنعت، متشکل از انجمنهای اقتصادی، تشکل ها و اتحادیه های  عمده بخش خصوصی استان است؛ که به منظور ایجاد فضای هم افزایی و تعامل میان سرمایه گذاران و فعالان معدنی با متولیان، تصمیم گیریان و تصدی گران این عرصه و همچنین ارائه مشاوره و تصمیم سازی برای دست اندرکاران و شناسایی مسائل و مشکلات این حوزه های اقتصادی گرد هم جمع آمده و در راستای بهبود و رونق تولید قدم بر می دارند. حجم بالای سرمایه گذاری در حوزه معادن حساسیت آن را به قوانین و مقررات بالا برده است. لذا استفاده‌ی صحیح از ظرفیت معادن می‌تواند گامی در جهت ایجاد توسعه ی پایدار و اشتغال باشد.

 

رئیس

دبیر

آقای جمال رازقی

آقای وحیدرضا امداد

مقالات دیگر...

لینک های مفید

تماس با ما

آدرس

شیراز، خیابان قصرالدشت، بالاتر از چهار راه زرگری،نبش کوچه 73الف

 

تلفن

+98(71) 36294901-9

 

ایمیل

Info@Sccim.ir

JoomShaper