رئيس اتاق بازرگاني فارس، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده به زودی میزبان روسای اتاق های بازرگانی عراق، استانداران و فعالان اقتصادی آنها به منظور گسترش تعاملات اقتصادی دو طرف در استان فارس خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقي در جلسه بررسی موانع و مشکلات فراروی تجار و صادرکنندگان استان فارس" با حضور مشاور معاون اول رئیس جمهور و دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه و هیات همراه و مسئولان کشوری و استانی در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، بیان کرد: صادرات امسال استان فارس بر روی عراق و سوریه متمرکز است لذا در این زمینه میز عراق به زودی در استانداری فارس راه اندازی می شود که این اقدام خوبی است.

وی با بیان اینکه فارس برای صادرات به عراق پتانسیل های فوق العاده ای دارد افزود: علیرغم برخوداری از این پتانسیل ها، سهم مناسبی در صادرات به عراق ندارد و نتوانسته از سهم خوبی از بازار این کشور را به دست آورد این درحالی است که فارس بايد سهم خود را با توجه به ظرفيت‌هايي كه دارد از صادرات به عراق به دست آورد.

رازقی با بیان اینکه بخش خصوصي همه تلاش خود را براي رونق اقتصادی در فارس به كار گرفته است اظهارداشت: تلاش می کنیم فضایی فراهم شود تا فعالان اقتصادی استان از فرصت ايجاد شده در بازار عراق در بحث صادرات بهره‌ مند شوند .

وی اضافه کرد: کیفیت محصول و توجه به استانداردهای کشور مقصد از نکات مهمی است که باید مورد توجه صادرکنندگان ما باشد.

رازقی با ابراز امیدواری از تعاملات بسیار خوب موجود در استان فارس برای رونق و توسعه اقتصادی فارس ادامه داد: فارس سالهای متمادی از اختلافات سیاسی رنج برده و همین موضوع موجب عقب ماندگی فارس شده است اما امروز شاهد فضای مثبت و تعامل خوب در این استان هستیم.

یدالله رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس نیز گفت: راه اندازی میز عراق در استانداری فارس در اولویت فعالیت های استان قرار دارد که در این میز مسایل مربوط به صادرات به این کشور دسته بندی و مورد بررسی و عملیاتی شدن قرار می گیرد.

وی عنوان داشت: نیروی متخصص، محصول باکیفیت و استانداردهای لازم از مواردی است که در این میز دنبال می کنیم.

رحمانی با بیان اینکه بازار عراق فرصت خوبی برای صادرکنندگان ماست ادامه داد: باتوجه به توان و پتانسیل های صادرکنندگان ما بازار کشور عراق فرصت خوبی برای حضور صادرکنندگان ما در این کشور است که باید ساز و کار بهره برداری مناسب از این فرصت با تعامل بخش خصوصی و دولتی در استان تبیین شود.