مسئولین با برداشتن این نوع موانع موجب تسریع امور شوند

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی استان فارس جمال رازقی در سومین سمینار صنعت پخش جنوب بیان کرد: تولیدکنندگان و بخش خصوصی برای فعالیت درخواست مجوزهای متعدد ندارند چراکه صدور مجوزهای متعدد موجب اتلاف وقت تولیدکننده و بخش خصوصی می‌شود که این امر از موانع فضای کسب و کار است.

 وی با اشاره به اینکه برای اخذ مجوز باید از کشور اقدام کنیم و در مرحله بعد روال اداری را در سطح استانی طی کنیم در نتیجه این مهم سبب هدر رفتن وقت برای تولیدکنندگان می‌شود.

رازقی با بیان اینکه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در سال‌های گذشته برای اخذ مجوز به ایستادن در صف‌های طولانی عادت کرده‌اند افزود: پخش محصولات یکی از فرآیندهای زنجیره تولید محسوب می شود بنابراین در این بخش از مسئولین و دست اندرکاران تقاضا داریم که با برداشتن این نوع موانع موجب تسریع امور شوند.

 

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد:در بخش توزیع کالا باید ضابطه ایجاد کنیم، چراکه با این شیوه تولیدکنندگان نمی‌توانند کالاها و محصولاتشان را وارد بازار کنند.

رازقی با اشاره به وجود 4 میلیون واحد صنفی که با مجوز و بدون مجوز در کشور فعالیت می کنند، گفت: به ازای هر 5 خانواده یک واحد صنفی در کشور وجود دارد که این تعداد باعث شده فشار مضاعفی بر روی تولید کننده و مصرف کننده وارد شود.

وی تصریح کرد: سوال ما فعالان اقتصادی از مسئولین وزارت صمت این است که ضرورت فعالیت این تعداد واحد صنفی در کشور چیست.

رییس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه مسئولین وزارت صمت باید در جهت حفظ حقوق تولید کننده و مصرف کننده فروشگاه های زنجیره‌ای را ساماندهی کنند گفت: ایجاد سیستم ناهماهنگ در فروشگاه‌های زنجیره ای مشکلاتی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه دیگر شرکت‌های پخش سودآور نیستند ادامه داد: نبود یک نرم افزار مناسب در این بخش مشکلاتی را برای شرکت‌های پخش ایجاد کرده است.

رازقی با بیان اینکه تولید کننده‌های صاحب برند برای توزیع بهتر کالا و جلوگیری از زیان همواره مسئولیت پخش محصولاتشان را خود بر عهده می‌گیرند.

رییس اتاق بازرگانی فارس در پایان با اشاره به اینکه 65 درصد مالیات کشور توسط تولیدکنندگان پرداخت می‌شود، افزود: این در حالی است که سیاستگذاری‌ها مشکلاتی را برای تولیدکننده به وجود آورده است اما با واسطه‌گری و دلالی کاری ندارند.

انتهای پیام/

لینک های مفید

تماس با ما

آدرس

شیراز، خیابان قصرالدشت، بالاتر از چهار راه زرگری،نبش کوچه 73الف

 

تلفن

+98(71) 36294901-9

 

ایمیل

Info@Sccim.ir

JoomShaper