موثرترین راه همکاری کشور ایران و اکراین، از طریق اتاق های بازرگانی است

سفیر اکراین در ایران گفت: فعال ترین و موثرترین راه برای همکاری کشور اکراین و ایران از طریق اتاق های بازرگانی و استان های دو کشور است تا تحت تاثیر مسایل سیاسی قرار نگیرد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سرگی بردیلیاک ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در شیراز با اعلام پیشنهاد افتتاح خانه های مشترک تجاری بین ایران و اکراین بیان کرد: با افتتاح این خانه تجارت، شرکت های اکراینی هستند که محصولات را تولید کنند که می تواند این محصولات مورد علاقه ایرانیان باشد و همچنین محصولات ایرانی هم می تواند مورد استفاده شرکت های اکراینی قرار گیرد و برخی محصولات اولیه را می توان در ایران را فرآورده کرده و به اروپا ارسال کند.

وی با اشاره به اینکه خانه تجارت ایران و اکراین می تواند در «لیو» و «شیراز» ایجاد شود و با پول رایج اکراین و ایران کار کند، افزود: شرکت های صنعتی در جوار این خانه ایجاد می شود تا فعالیت های نزدیک بیشتری ایجاد شود.

بردیلیاک اظهارداشت: ما خواهان رفع موانع برای توسعه همکاری های دو کشور ایران و اکراین هستیم و بر این اساس در حال تمرکز بر موضوع خواهر خواندگی دو طرف شهر شیراز و شهر لیو کشور اکراین هستیم.

سفیر اکراین در ایران با تاکید بر اینکه روابط بین اتاق بازرگانی ایران و اکراین بسیار با هم نزدیک است اضافه کرد: کشور اکراین سومین تولید کننده محصولات کشاورزی جهان است که می تواند در بخش های متعدد از جمله کشاورزی با ایران همکاری خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین بخش صنعت و امکانات علمی و صنعتی کشور اکراین ظرفیت های خوبی برای تعامل و همکاری بیشتر دو طرف است.

بردیلیاک تصریح کرد: کشور ایران در زمینه توریسم و گردشگری جاذبه های منحصر به فردی دارد که باید برای جذب گردشگر مسیر دو سویه ایجاد شود.

وی افزود: از یک سو افراد خارجی که به ایران سفر می کنند باید به فرهنگ و قانون کشور ایران احترام بگذازند و از طرف دیگر مقامات و دولت ایران باید در پذیرفتن توریست خارجی انعطاف پذیرتر باشد.

بردیلیاک اظهارداشت: ما برای تبادل صنعت گردشگری در ایران و افزایش همکاری های دوطرف تلاش می کنیم راه متعادلی را پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: اکراینی ها بسیار صنایع دستی ایران را دوست دارند و موزه ای در کشور اکراین داریم که آثار صنایع دستی ایران هم در آن قرار دارد که همواره مورد استقبال مردم است.

سفیر اکراین در ایران ادامه داد: تلاش می کنیم برای توسعه همکاری های اکراین و ایران، راههای قانونی بدون تخلف تعهدات بین المللی را در نظر بگیریم.

ابراهیم غلامزاده نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس تیز در این جلسه گفت: زمینه های خوبی برای همکاری و افزایش مراودات اقتصادی بین دو کشور ایران و اکراین و به خصوص فارس وجود دارد.

وی افزود: پیشنهاد دادیم کمیته مشترکی در اتاق بازرگانی فارس و سفارت اکراین در ایران برای پیگیری مسائل تجاری دوطرف فعال شود و مسائل مربوط برای گسترش مراودات اقتصادی استان فارس و کشور اکراین را پیگیری کند.

غلامزاده اظهارداشت: در جلسه مشترکی با حضور سفیر کشور اکراین زمینه های همکاری بیشتر و مشترک دو کشور و به ویژه استان بررسی شد‌.

وی اضافه کرد: مهمترین موضوع دردستور کار ما کشت فراسرزمینی و مشارکت بخش صنعت اکراین با استات فارس است که در این زمینه تیز سرفصل های خوبی مطرح شد.

غلامزاده ادامه داد: همچنین درباره مسایلی از جمله حمل و نقل ریلی، مسایل پژوهشی با رویکرد توسعه استاندارد صنایع مباحثی مطرح شد.

انتهای پیام/

لینک های مفید

تماس با ما

آدرس

شیراز، خیابان قصرالدشت، بالاتر از چهار راه زرگری،نبش کوچه 73الف

 

تلفن

+98(71) 36294901-9

 

ایمیل

Info@Sccim.ir

JoomShaper