هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان، با رئیس کل دادگستری استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی فارس چهارشنبه در دیدار هیات نمایندگان این اتاق با رئیس کل دادگستری استان فارس بیان کرد: بر اساس قانون اتاق بازرگانی مشاوره سه قوه است که ماموریت اصلی روان سازی کسب و کار برای ان تعریف شده است که تلاش می کنیم مسایل و مشکلات فعالان اقتصادی را احصا و همراه با پیشنهادهای کاربردی و کارشناسی در جهت رفع موانع، به سران سه قوه ارائه می دهیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر رتبه کسب و کار کشور در جایگاه مناسبی در جهان ندارد افزود: مطالعات وضعیت موجود کسب و کار ایران و مقایسه آن با سایر کشورها نشان می دهد در اگر تنها یک شاخص "لزوم ارائه گواهی عدم سوءپیشینه" از سیستم حذف شود رتبه فضای کسب و کار ایران ۵ روز و یک مرحله از مراحل شروع کسب و کار را کاهش و تا ۲۷ پله رتبه ارتقا می دهد.

رازقی اظهارداشت: دردوران های مختلف جلسات حقوقی اقتصادی جهت رفع مشکلات فعالان اقتصادی در استان برگزار شده است که هم اینک جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور معاون دادگستری استان در اتاق بازرگانی فارس برگزار می شود.

وی اضافه کرد: ذیل این ستاد دو کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالان اقتصادی استان با بررسی پرونده های قضایی فعالان اقتصادی و کارگروه حقوقی و پژوهشی فعال هستند که خروجی بسیار مثبتی داشته اند.

رئیس اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: تعداد پرونده هایی که در کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت های اقتصادی استان بسیار زیاد است که ایجاد سرعت در روند رسیدگی به آنها نیاز است.

رازقی عنوان داشت: تحریم کنندگان تولید ما را هدف قرار داده و فعالیت های خود را بر این اساس برنامه ریزی کرده اند اما متاسفانه ما در داخل کشور برنامه ریزی برای مقابله با تحریم ها نداشتیم.

وی با اشاره به نام گذاری امسال افزود: تولید پاشنه آشیل اقتصاد کشور است که بدون توجه به این موضوع، اشتغال پایدار نیز محقق نمی شود که بر اساس آمار مستند سالانه شاهد ریزش اشتغال در بخش صنعت کشور هستیم.

رازقی بیان کرد: امیدواریم در مدت حضورتان در این جایگاه شاهد اتفاق های خوب در حوزه اقتصاد استان فارس باشیم.

رئیس کل دادگستری استان فارس نیز گفت: نبض کشور از مسیر رشد اقتصادی و رونق تولید می گذرد که حمایت از بخش اقتصاد و فعالان اقتصادی استان مورد توجه ویژه ما است.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی افزود: از اولویت های ما در استان رونق تولید به معنای واقعی و عملی است که توجه به مباحث اقتصادی از مهمترین مباحث ما است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در استان از هر گونه اقدامی که به تولید استان کمک کند حمایت می کند اظهارداشت: برای حفظ و رونق تولید در کنار اتاق بازرگانی خواهیم بود که اتاق بازرگانی استان باید زمینه های حمایت دادگستری فارس از بخش صنعت و اقتصاد استان را تدوین و در اختیار ما قرار دهد.

انتهای پیام/

لینک های مفید

تماس با ما

آدرس

شیراز، خیابان قصرالدشت، بالاتر از چهار راه زرگری،نبش کوچه 73الف

 

تلفن

+98(71) 36294901-9

 

ایمیل

Info@Sccim.ir

JoomShaper