رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: تولید کشور بیش از آنکه قربانی تحریم ها باشد، قربانی بی تدبیری است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی شامگاه چهارشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در استانداری فارس برگزار شد، بیان کرد: دهه هاست که در کشور به دلیل بی تدبیری در اقتصاد و اتکا به نفت، به بخش تولید و تولید ثروت در کشور توجه نشده و امروز می بینیم که تولید با جالش های جدی روبرو است.

وی افزود: ازدیگر اقدامات بدون کارشناسی در بخش اقتصاد کشور توطیع هلکوپتری پول به بخش اشتغال است در حالی که اشتغال پایدار از راه تولید پایدار محقق می شود و اگر به جای اشتغال، تمرکز به تولید و تقویت آن معطوف شده بود وضعیت ما به مراتب بهتر از فعلی بود.

رازقی با بیان اینکه تولید در کشور گوشت قربانی شده است که هر کس به ان یک چنگ می‌زند اظهارداشت: بانک‌ها بیشترین چنبره را بر روی این گوشت قربانی می‌زنند و با موانعی مانند نظام مالیاتی، نظام تامین اجتماعی و بانک ها تولید ما رونق نمی گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: متاسفانه 50 درصد منابع بانکی به سمت بازرگانی و خدمات می‌رود که بخش قابل توجهی از آن در اصل وارد تامین مالی قاچاق و سفته بازی می‌شود.

وی ادامه داد: در ابتدای برنامه پنجم توسعه سهم خدمات از تسهیلات بانکی 15 درصد بود که در پایان این برنامه به 50 درصد رسید که این رند تاسف اور است و باید متولیان اقتصاد کشور را به فکر فرو برد.

رازقی با اشاره به نظام مالیاتی و ایجاد موانع متعدد بر سر راه تولید کشور عنوان داشت: نظام مالیاتی ما دچار ایراداتی است که باعث شده 65 درصد مالیات کشور از حوزه تولید اخذ شود و این ظلم به بخش تولید است.

انتهای پیام/

لینک های مفید

تماس با ما

آدرس

شیراز، خیابان قصرالدشت، بالاتر از چهار راه زرگری،نبش کوچه 73الف

 

تلفن

+98(71) 36294901-9

 

ایمیل

Info@Sccim.ir

JoomShaper