رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: شرایط افزایش مراودات اقتصادی و فرهنگی استان فارس و کشور قزاقستان وجود دارد که ابعاد مختلف همکاری دو طرف را با حضور تجار و بازرگانان فارس و قزاقستان دنبال می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی بعد از ظهر سه شنبه در دیدار با سرکنسول کشور قزاقزستان در بندرعباس در شیراز بیان کرد: استان فارس در بخش کشاورزی با تولید حدود 14 میلیون تن محصولات کشاورزی از استان های برتر در بخش کشاورزی کشور ایران است که عمده محصولات تولیدی این استان غلات، گندم، جو، ذرت، محصولات سیفی و محصولات باغی است.

وی افزود: همچنین این استان ظرفیت های خوبی در بخش تولیدات صنعتی دارد به طوری که با برخورداری از 16 کارخانه سیمان فعال سهم بزرگی در تولید سیمان کشور دارد.

رازقی اظهارداشت: بخش فولاد، صنایع تبدیلی، سنگ های معدنی و نما، حمل و نقل و دانشگاه های معتبر و مهندسین متبحر در بخش خدمات فنی و مهندسی نیز از دیگر ظرفیت های اقتصادی استان فارس است.

رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: محصولاتی از جمله تولیدات سیفی و سبزی، رب گوجه فرنگی، لبنیات و خرمای استان فارس به کشورهای حاشیه خلیج فارس، هند و کشورهای مشترک المنافع(CIS) صادر می شود.

وی ادامه داد: بخش گردشگری و جاذبه های این بخش استان فارس نیز با برخوداری از آثاری مانند تخت جمشید، پاسارگاد، آثار زندیه، باغ ارم و طبیعت زیبا شهرت جهانی دارد که طبیعت منحصر به فرد این استان ، توانسته فارس را به یک استان چهار فصل تبدیل کند.

رازقی عنوان داشت: گردشگری پزشکی و توریسم سلامت شیراز از دیرباز از ظرفیت های اقتصادی این استان محسوب می شود که وجود تجهیزات بیمارستانی مدرن و پزشکان متخصص این استان ظرفیت های ویژه ای در این بخش هستند.

وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی فارس امسال اعزام و پذیرش هیات تجاری اقتصادی از بازرگانان این استان به کشور قزاقستان را با هدف بررسی زمینه های مشترک گسترش فعالیت های اقتصادی به ویژه در بخش های کشاورزی و گردشگری را در دستور کار خود قرار داده است.

رازقی افزود: سرکنسولگری کشور قزاقستان در بندرعباس باید نیازهای بازار خود را شناسایی و ارائه کند تا با شناخت دقیق و نیازسنجی مناسب توانیم همکاری های موثر و مطلوبی را داشته باشیم.

غلامحسین شعرا عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز در این دیدار گفت: ظرفیت گردشگری شهر شیراز بسیار ویژه است که با با توجه به برخورداری کشور قزاقستان از جمعیت شیعه، استان فارس می تواند در بخش مذهبی نیز میزبان و مقصد مناسبی برای توریسم و گردشگران مذهبی این کشور باشد.

انتهای پیام/

لینک های مفید

تماس با ما

آدرس

شیراز، خیابان قصرالدشت، بالاتر از چهار راه زرگری،نبش کوچه 73الف

 

تلفن

+98(71) 36294901-9

 

ایمیل

Info@Sccim.ir

JoomShaper