جمال رازقی رئیس اتاق شیراز معتقد است گشایش‌هایی که به واسطه برجام به وجود آمده، در ارتقای صادرات صنایع دستی موثر خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: برجام تاکنون در بخش‌های مختلف گشایش‌هایی را ایجاد کرده است و در ارتقای صادرات صنایع‌دستی نیز اثربخش خواهد بود.

جمال رازقی در حاشیه نخستین جشنواره نوآوری و خلاقیت در طراحی محصولات صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در اتاق شیراز، با اشاره به سالگرد توافق برجام افزود: اقدام بزرگی که دولت تدبیر و امید و به‌ویژه رئیس‌جمهوری و تیم مذاکره‌کننده کشورمان در زمینه تحقق و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) انجام داد قابل‌تقدیر است.


وی ادامه داد: ما برای دستیابی به رشد اقتصادی 6 تا 8 درصدی که از برنامه‌های کشور است چیزی حدود 700 تا 800 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی نیاز داریم که برجام این فرصت و امکان را ایجاد کرده است.

رازقی، فرش را یکی از صنایع‌دستی مطرح و دارای جایگاه جهانی کشورمان دانست و گفت: در گذشته در بحث صادرات فرش با ممنوعیت و مشکلاتی مواجه بودیم اما امروز و به لطف توافق برجام این ممنوعیت برداشته‌شده و این کار در حال انجام است.

وی گفت: به‌رغم توانمندی که در بخش فرش داریم، نباید خودمان را محدود به فرش کنیم چراکه هنرمندان ما قابلیت‌های بسیار بزرگی دارند و سایر صنایع‌دستی ما نیز با توجه به اینکه ما مشکل اشتغال و مهاجرت داریم، می‌توانند با کمترین سرمایه‌گذاری بسیاری از این مشکلات را حل کنند.


رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز با اشاره به رویکرد جدید اتاق و توجه ویژه به اقتصاد هنر و ورزش تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که در اقتصاد کلان استان خصوصا